bube rosii zona genitala

Boli genitale masculine

Postata de membru246445 cu 10 ani in urma.

buna ziua ,de 5 zile incoace ma confrunt cu un fel cosuri in zona genitala din care iese o substanta alba si sange .Am dat cu betadina pe ele ,am luat si oxacilina si nimic . As dori sa sa stiu cam ce ar putea fii si cum se poate trata . O sa atasez si o poza pt o evaluare mai corecta (scuzati claritatea ,este facuta cu telefonul ). Multumesc

Raspunsuri (3)

membru246445

acum 10 ani

http://tinypic.com/r/2iifvjr/5 aici este poza , am uitat sa o adaug

costel

acum 9 ani

buna ziua caut si eu un raspuns mi-a aparut langa testicule niste bubite ce seamana cu negi astept raspuns

Utilizator11595078558

acum 3 ani

Petele Fordyce (denumite și granule Fordyce ) [1] [2] sunt glande sebacee vizibile care sunt prezente la majoritatea indivizilor. Apar pe organele genitale și / sau pe față și în gură. Ele apar ca pete mici, nedureroase, ridicate, palide, roșii sau albe sau cu umflături de 1 până la 3 mm în diametru, care pot apărea pe scrot, axul penisului sau pe labii , precum și suprafața interioară (mucoasa retromolară) și Vermilion de frontieră a buzelor ale feței. Nu sunt asociate cu nicio boală sau boală și nici nu sunt infecțioase, ci mai degrabă reprezintă o întâmplare naturală asupra organismului. Prin urmare, nu este necesar un tratament decât dacă individul are probleme cosmetice. Persoanele cu această afecțiune consultă uneori un dermatolog, deoarece sunt îngrijorați că pot avea o boală cu transmitere sexuală (în special negi genitale ) sau o formă de cancer . [3]