brobonite mici ,pline cu sange pe testicole..

Boli genitale masculine

Postata de dorina alice cu 13 ani in urma.

buna seara, as vrea sa va intreb ...poate stie cineva sau poate v-ati confruntat cu aceasta problema..Sotul meu are de cativa ani buni niste mici brobonite pe testicole care sunt parca umplute cu sange maroniu...nu a vrut niciodata sa mearga la medic..a zis ca nu-l deranjeaza...nu-l doare ..dar eu sunt ingrijorata ,din cand in cand ,acele brobonite se sparg mai ales dupa baie atunci cand se sterge,..si dispar...,dupa un timp , apar altele si tot asa..mentionez ca are 38 de ani, si avem un copil ,pe care l-am facut dupa 7ani de casnicie, nu ramaneam insarcinata ,si in urma analizei spermograma,i-a zis ca ..daca ne ajuta D-zeu ..poate o sa avem un copilas..si D-zeu ne-a ajutat ,iar dupa 7 ani de asteptari..cand nu ne asteptam...a venit minunea !Un dar de la D-zeu,o fetita sanatoasa, un ingeras, care acum are 7 anisori.Am vrut sa mai facem un copil dar..nu s-a repetat minunea .Dar eu sunt super multumita ca am un ingeras, sii multumesc lui D-zeu pentru minunea mea.Mentionez ca nu am facut nici un tratament pt. a ramane insarcinata niciodata, nici eu , nici sotul.deci revenind la problema sotului meu, ce ar putea sa fie acele mici brobonite pe testicole, care nu sunt deloc dureroase,dar ...pe mine ma ingrijoreaza..Va multumesc si astept un raspuns de la cineva care stie ce ar putea fi !!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Am gasit ceva pe internet si mi-am amintit de intrebarea dumneavoastra. Nu este cumva vorba Despre Angiokeratom al scrotului? Daca stiti engleza, gasiti informatii pe wikipedia.

dorina alice

acum 13 ani

Apreciez, si multumesc mult pentru faptul ca va pasa .Multumesc !