Boli ale aparatului genital masculin - generalitati

Boli genitale masculine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua am de mai bine de 10 ani cred un fel de alunita situata f aproape de penis iar acum de ceva vreme au inceput sa apara si altele chiar pe penis. Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva, is foarte ingrijorat. Va multumesc

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De vreo saptamana mi-a aparut o umflatura destul de proeminenta deasupra penisului , e dureroasa la atingere si zona e rosie. De cand a aparut ppare ca s-a marit putin. Chiar sunt foarte ingrijorat , poate sa imi spuna cineva ce poate fi?

Mentionez ca nu am avut contacte sexuale cu persoane cu igiena precara.

Multumesc anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Prietena mea a fost diagnosticata cu o infectie la nivelul vaginului.Vreau sa stiu daca e posibil sa fi contractat si eu aceasta infectie si daca da cu ce as putea-o trata?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Salut!De trei zile cand ma duc pentru mine ma ustura si ma doare uretra ingrozitor.vreau sa ma ajutati va rog

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Apelez la dv. pt. ca am 34 ani si deja in urma unei infectii urate am pierdut testiculul drept in urma cu 9 ani.Acum m-am pricopsit cu o alta infectie ce nu reactioneaza de 15 zile la urmatoarele antibiotice:
-4 zile-20mil.unit/zi-penicilina
-4 zile-2xciprinol/zi+nu mai stiu numelex2/zi
-4 zile-ceftamil 2gx2/zi
-3 zile-suprazol 2gx2/zi
-toate cele 15 zile am avut doza zilnica de 2xgentamicina

Cu toate acestea testicolul nu scade si ma doare.Doctorii din spital asteapta pana luni si se gandesc la ceva mai puternic cu spectru mai larg de generatie noua-tienam-
Va cer un sfat cu disperare pt. ca sunt tanar.
Va multumesc anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua, am si eu o problema de vre-o 2 zile, mi-au aparut niste "bubite" ( descriere: sunt foarte apropiate iar locul unde au aparut este rosu, cele care au aparut si spre baza penisului se exfolieaza ( si se formeaza niste "julituri", nu stiu alta denumire. )). Ce imi recomandati? Multumesc anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salut de vreo 3 sapt miau aparut niste "negi"de fapt cam asa arata in zona genitala aveti idee ce ar putea fi sau eu styu?sunt foarte mici nu da mananca nu dor stiti ce ar putea fi?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog frumos sa-mi spune-ti cum e sanatos?sa circule sus-jos testicolele sau sa stea in loc.multumesc mult.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna seara! super interesante articole...super site....doar o intrebare am...as vrea sa stiu daca hidrocelul din copilarie are vreo influenta asupra vietii sexuale a barbatului si asupra fertilitatii lui. sotul meu a fost operat cand avea 2 ani de hidrocel...acum are 30 de ani, suntem casatoriti de 8 ani si vrem un bebe. e drept ca ne straduim de un pic de vreme...dar mai incercam. multumesc. coco