Baiatul meu s-ar putea sa aiba o tumoare la un testicol

Boli genitale masculine

Postata de Carmen V. cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Poate vreun medic urolog/ oncolog sa interpreteze urmatoarele rezultate de laborator ale baiatului meu de 27 de ani (n-are copii)?

Imunologie-Markeri Endocrini/ Rezultat/ Interval de referinta:
Beta hCG / 33.32 mUI/mL / < 5 mUI/mL

Imunologie-Markeri Tumorali/ Rezultat/ Interval de referinta:
Ag carcinoembrionar (CEA) / 1.58 ng/ml /Fumatori:

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 10 ani

Markerii tumorali serici, obligatorii in cazul unei tumori testiculare, sunt : Beta hCG ; AFP si LDH. Multa sanate si nu dispera, se poate vindeca .