Aveți idee cu ce se tratează fimoza?

Boli genitale masculine

Postata de Utilizator6675 cu 5 ani in urma.

Bună ziua, vreau să menționez că până acum un an (eu având 19 la momentul actual) penisul meu era în perfectă stare, se decalota normal și nu prezenta nicio urmă de "boală" sau "afecțiune", dar nici nu am avut vreun contact sexual, prin urmare bolile cu transmitere sexuală se exclud după părerea mea.

Mai exact acum un an penisul meu a inceput sa facă un strat "tare" în zona vârfului iar penisul este destul de greu de decalotat, iar în erecție chiar imposibil, în timpul masturbării acesta chiar își despică pielița și se văd urme de sânge (nu curge sânge, doar acolo cum e pielița, se crapă). Ba mai recent în vârful capului mi-a apărut o pată, care dispăruse într-un timp, dar a reapărut.

Din câte am citit ar fi vorba de fimoză, aș dori niște unguente sau așa ceva să îmi pot cumpăra de la o farmacie, pentru că nu știu unde se află cabinetele speciale pentru problema mea și plus de asta îmi e puțin rușine să vorbesc despre această problemă, dacă nu merge cu remediile de la voie, n-am ce face decât să merg la un medic specialist.

(Nu lăsați mesaje cu "mergi la medic" știu că e nevoie, dar eu cer medicamentație, poate îmi trece)

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/fimoza-cauze-simptome-tratament_17241

Utilizator6675

acum 5 ani

Am specificat să nu îmi dați astfel de răspunsuri 🤦🏻‍♂️