astenospermie

Boli genitale masculine

Postata de angika2010 cu 14 ani in urma.

buna ziua din nou ,am mai scris inca o data ce scriu acuma dar am scris gresit nu am stiut unde trebe sa scriu.Eu am urmatoarea problema daca poate cineva sa ma ajute cu niste sfaturi sau chiar mai mult eu si sotul meu ne dorim foarte mult un copil incercam asta de aproape 2 ani si nimic eu am fost la nenumarati medici de la noi si nu am nimic in afara de uter in rvf adica lasat pe spate, am inteles boala mostenita de la mama .in final am mers si cu el la doctor si iam facut analize si are astenospermie a luat tratament si nimic (a si mentionez faptul ca are si diabet dar nu afecteaza miau spus mie medici) si am zis sa discut asta cu mai multe persoane ca nu mai stiu ce sa fac .va multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (2)

ionica

acum 14 ani

Sa inteleg ca tu ai facut toate analizele; la endocrinologie; ovarele sunt ok, nu ai nici un fel de chist, trompele uterine sunt permiabile?
Cat despre sotul tau ce pot sa-ti spun, sa mai incerce la un alt medic urolog poate ii va da alt tratament pentru Astenospermie. Multa bafta!

angika2010

acum 14 ani

buna ziua din nou da mariana ana eu sunt in regula cu tot dar,acum am gasit pe un site niste pastile pe baza de plante si luam amandoi eu iau profemin si el potent power am citit ca sunt bune sper sa raman....... iti multumesc pt raspuns