Aspect inchis la sperma

Boli genitale masculine

Postata de Julyenn cu 10 ani in urma.

De aprox 1 luna ejaculez in sperma niste formatiuni de culoare inchisa, maron inchis.
Simt o usoara jena, durere usoara ca o apasare la nivelul testicului drept.
Ce ar putea fi si ce trebuie sa fac?
Multumesc

Raspunsuri (3)

violeta

acum 10 ani

Buna , eu zic sa mergi la un medic urolog care o sa iti faca un examen complet la testicule , prostata si o ecografie in zona pelviana . Nu este dureros si eu m-am dus cu sotul meu ! Medicul , in urma investigatiilor , iti v-a da un tratament si o sa iti fie bine . Nu mai sta deoarece orice timp pierdut duce la agravarea oricarei boli , iti spun asta din proprie experienta ( si eu am o problemuta pe care sper sa o rezolv si imi pare rau ca am amanat ani la rand , ac***a mereu alte prioritati ) . Iti doresc multa sanatate !

Julyenn

acum 10 ani

Problema este ca nu prea pot sa-mi iau liber de la servici, foarte greu ne luam 1 zi sau doua de concediu.Sper sa reusesc .
Oricum multumesc pentru sfat.Multa sanatate!

id10

acum 7 ani

Salut,

Am si eu aceeasi problema, sperma are culoare inchisa, spre maro.
Care a fost diagnosticul in cazul tau?

Urmeaza sa merg la medicul urolog peste 1 sapt, dar pana atunci ma informez pe cat posibil.