as dori sa stiu daca pot avea copii

Boli genitale masculine

Postata de daniela361118643 cu 12 ani in urma.

rezultate spermograma(sperma)
volum3
aspect;opalescent
vascozitate;normala
ph;alcalin
numar;0
motilitatea buna progresiva;0
motilitatea redusa neprogresiva;0
imobili;0
frotiu;flora microbiana,leucocite-absente
comentari;aspermie completa
si
spermocultura(sperma)
la 24/48h,pe medile de cultura insamantate nu s-au dezvoltat colonii bacteriene patogene
va multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Din pacate barbatul cu acest rezultat nu poate concepe un copil nici pe cale naturala, nici prin metode asistate sau orice alte metode, neprezentand deloc spermatozoizi. Este necesar un control urologic URGENT pentru a vedea ce se intampla si daca se poate remedia ceva.

Igor

acum 12 ani

eu ejaculez in domnisoara dar nu porinde gravida unde sa ma adresez??? imi dati un numar de contact plizzz!! ca ma tem vreau si eu un copil

Igor

acum 12 ani

eu ejaculez in domnisoara dar nu porinde gravida unde sa ma adresez??? imi dati un numar de contact plizzz!! ca ma tem vreau si eu un copil