as dori sa stiu ce sa fac

Boli genitale masculine

Postata de try84 cu 13 ani in urma.

buna as avea o itrebare pt ca sunt foarte stresat ,am facut analize de secretie uretrala pe data de 5 martie 2010 si rezultatul a fost uretro-prostatita cu neisseria gh,am urmat un tratament cu augmentin 1g timp de 7zile si diflucan dupa care m-am simtit ok iar dupa 2 luni a reinceput aceleasi simptome si am facut analize iar de aceasta data a iesit uretro-balanita specifica cu candida A va rog sa imi spuneti ce medicament sa iau tot cel dinainte sau altul ,tin sa precizez ca la prima analiza a fost sensibil la amoxacilina+acid clavulanic si cefalexina iar acum este rezistent la oxacilina si timetroprim+sulfametoxazol va rog spuneti -mi ce tratamet sa urmez

Raspunsuri (2)

liviu

acum 13 ani

urmeaza un tratament cu zinnat 500mg.daca vrei sa mai vb " rliviu12"

marialeea

acum 13 ani

Buna, am un sfat pentru tine pe viitor, ca sa nu mai suferi de Candida: intotdeauna, atunci cand iei antibiotice care au in denumirea substantei active pe care o contin terminatia ''cilina'' (ex. amoxicilina, oxacilina, tetraciclina, penicilina, ampicilina, ma rog, pricepi cam care e treaba) e musai SA IEI SI UN COMPRIMAT DE STAMICIN IMPREUNA CU PRIZA DE ANTIBIOTIC!!!!
Iti spune o ''patita'' care s-a chinuit mult cu aceasta ciuperca (candida) si careia numai un singur medic din atatia la care a fost i-a zis de treaba asta! Daca, pe langa problema ta, te-ai ''pricopsit'' si cu candida, e nasol caci e o ciuperca tare pacatoasa. Probabil ca ti s-a dat deja tratamentul antifungic de rigoare. FA-L!! Nu lasa candida sa se agraveze si sa se extinda!
Sanatate multa iti doresc.