Analize pt barbatii

Boli genitale masculine

Postata de Mariana323 cu 15 ani in urma.

Ce analize poate sa face un barbat pt a vedea daca este in regula cu organele genitale, si in plus daca nu este purtator de BTS.

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Poate face analize indicate de un medic de la dermato-venerice, sau direct la o clinica, sau Institutul Cantacuzino (daca esti din Bucuresti)unde i se va preleva "esantion" ptr analize direct de pe penis. Dar pentru siguranta 100%, pe langa analizele astea "locale" sunt necesare si analize din sange, numai asa se poate vedea daca barbatul este purtator de HIV, hepatite sau alti virusi. Multe BTS nu se manifesta la barbati, sunt purtatori, dar transmit femeii cu care are relatii sexuale, iar acestea pot avea multe neajunsuri...Sanatate!

Mariana323

acum 15 ani

Multumesc pt raspuns, mai lamurit !

SWEETDOLCE

acum 13 ani

TB SA FACA ANALIZE DE SANGE SI HPV ,DETECTORI HEPATICI ,PT CA DOAMNE FERESTE SA AIBA HPV NU IESE DACA FACE DOAR SANGELE PT CA MICROBU NU ESTE IN SANGE