Am o problema si caut un raspun

Boli genitale masculine

Postata de Alexandru12786921 cu 14 ani in urma.

Buna seara. De ceva timp mai exact cam de 1 an jumatate de cind am avut un accident de masina am observat ca in sacul testicolului sting mai am ceva strain. Nu ma deranjeaza destul de tare uneori simt asa o amorteala usoara si in piciorul sting ca si cum mar jena ceva. A-ti putea sa imi spuneti si mie ce medic sa consult?? si ce ar putea fi?? Va multumesc frumos. Astept un raspuns sa vad ce trebuie sa fac.

Raspunsuri (6)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul urolog, iar daca acesta va considera necesar va va trimite si la ecografie testiculara.

panaite

acum 14 ani

buna am 42 si am avut o viata sexuala tumultoasa .sint hetero de 5 6 luni am o durere in gland mai precis in partea drepta a glandului.uneori e mai dureroasa iar cite odata dispare. glandul nu este umflat sau cu escoriatii sau ceva de genul bubite sau cicatrice

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul urolog, sa faceti secretie uretrala.

Alexandru127

acum 14 ani

Va multumesc frumos pentru informatiile oferite. Mi-am facut programare acum astept sa merg la control.

Alexandru12786921

acum 14 ani

Buna seara din nou. Am fost la consultatie la un medic urolog mia zis ca am un chist testicular si ca trebuie operat. Mi-a dat sa fac si un ecograf abdominal si testicular, pe care lam facut. Mi-a iesit ca la testicolul sting care are :2,3cm/3,5cm, omogen, in vecinatatea polului superior al testicolului sting se evidentiaza un chist de 1,7cm/3,5cm, cu perete subtire, continut clar;
Fina lama de lichid in heniscrotul sting.
Chiar trebuie operat ? Nu exista alta modalitate? Am inteles ca operatiile la testicol se prind greu apoi nus astept un raspuns din partea voastra. Va multumesc anticipat.

MembruMobileApp150330210311649

acum 2 ani

Salut ,am avut aceeasi problema .Dupa 3 ani s a umflat cat o piersica ,m-am operat acum 2 saptamani !Operatia destul de dificila ,2 ore ,anesteziat de la brau in jos ,fara dureri timp de o saptamana dar dupa ce mi-au scos firele ,a inceput sa se umfle testiculul ,imi pun gheata de 3 4 ori pe zi ,se desumfla dar revine imediat ...