Am o bubita la baza penisului pe piele intre penis si testicul, sunt sanse sa fie o boala??

Boli genitale masculine

Postata de Utilizator11720823707 cu 3 luni in urma.

De cateva zile am observat o bubita la baza penisului pe piele, intre penis si testicul. Ma doare doar daca o ating, este ca un sac cu ceva alb inauntru. Nu stiu daca e cos sau ceva dar ma ingrijoreaza, este una singura si momentan nu am spus nimanui ca ma rusinez cand vine vorba de partea mea genitala. Mentionez ca nu mi am inceput inca viata sexuala.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Din descrierea ta, pare sa fie doar un cos sau un chist sebaceu, care este un sac plin cu sebum, un tip de substanta ceroasa. Cu toate acestea, nu poti fi sigur fara a merge la un medic. Daca devine mai mare, mai rosu, mai dureros sau incepe sa se formeze un lichid, trebuie sa mergi la medic imediat.

Chiar si in lipsa acestor simptome, ar trebui sa iei legatura cu un medic pentru a te asigura ca nu este nimic serios.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/pielii-chist-al_4535