ajutor...

Boli genitale masculine

Postata de Elena358126185 cu 14 ani in urma.

va rog sa ma ajutati sa gsesc un raspuns la o situtie care e cam neplacuta; sunt normale acele scurgeri transparente cand penisul se mareste pt actul sexual; mai multe informatii nu stiu sa va dau;multumesc

Raspunsuri (3)

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 14 ani

Da, sunt normale.

Iuli

acum 14 ani

Da, sunt normale, si de ce nu iti intrebi partenerul? Daca iti e rusine sa il intrebi sau daca te intrebi daca nu are vreo boala inseamna ca nu il cunosti indeajuns de bine.

Bacu Crina

acum 14 ani

Da, acele scurgeri sunt normale, apar in urma excitatiei partenerului si unul din rolul acestor scurgeri este de a lubrefia vaginul in timpul actului sexual. Atentie, insa: lichidul preejaculator (asa se numeste) contine spermatozoizi (o cantitate scazuta, dar exista), de aceea, daca nu te protejezi altfel, este nevoie macar de protectie la nivel local (prezervativ), inainte de introducerea penisului in vagin.