ajutoorrr !!!!

Boli genitale masculine

Postata de cristian18142481 cu 14 ani in urma.

am 18 ani shi am fimoza ( mi se decaloteaza doar cand e "culcata" iar marimea este de 13-14 ) .... ce pot face sa scap de aceasta "boala" ??? imi pot incepe viata sexuala ?

Raspunsuri (18)

ile

acum 14 ani

mergi la dr si probabil te va trimite sa iti faca o circumcizie. aaaa.dar d ece ai stat pina al virsta asta cu problema asta,in cazu in care chiar e fimoza? sanatate

cristian18142481

acum 14 ani

mai doresc raspunsuri plss :(

Sheila

acum 14 ani

Fimoza este o conditie congenitala, fiziologica, normala, naturala, prezenta la majoritatea baietilor.Fimoza dispare in mod natural spontan, prin masturbare sau contact sexual.
Numai bine

stell_bebe

acum 14 ani

Citat:
Fimoza este o conditie congenitala, fiziologica, normala, naturala, prezenta la majoritatea baietilor.Fimoza dispare in mod natural spontan, prin masturbare sau contact sexual.
Numai bine

Sheila, da-mi voie sa te contrazic.Cunosc pe cineva care a avut fimoza.S-a casatorit, are si un copil, dar nici gand sa dispara .Pana nu a mers la chirurg, problema nu s-a rezolvat.
Risca sa faca infectie si a avut mare noroc ca a reusit sa -si lase nevasta insarcinata.

stell_bebe

acum 14 ani

cristian, sfatul meu este sa mergi la medic, de regula medicul chirurg rezolva problema asta.
nu amana vizita la medic !!! Sigur va rezolva problema ta , si stai linistit ca-ti face anestezie si nu simti nimic.

Succes si mult curaj!!

gauner

acum 14 ani

Salut!
de fimoza nu poti scap decat daca te operezi!
operatia nu este grava nu mori din asta!
si in 3 zile esti acasa!

eu

acum 12 ani

salut..
si eu am fimoza..si 18 ani..am avut contact sexual chiar inainte sa fac 18 ani cu cateva zile si stai linistit ca e ok nu se intampla absolut nimic...gadestete bn dak vrei sa renunti la preput ca nu e la fel cand nu il mai ai..

si despre infectii nush ce sa zic..am mai auzit si eu..dar sa iti lasi nevasta insarcinata cu siguranta poti..
sau mnoh ..banuiesc ca asta difera de la caz la caz....
si eu eram foarte ingrijorat..de fiecare data ma gandeam ca dak o sa imi incep viata sexuala..o sa fie urat..ca o sa rada tipa sau asa..dar nici nu a observat..si de durei..nu am avut..prima data..un pic dar apoi a fost ok

multa bafta!

nu ma operez

acum 12 ani

eu am fimoza si am 23 ani,am avut foarte multe contacte sexuale si ma simt foarte bine.decat sa te duci sa te operezi sa stai vreo 3 zile prin spitale mai bine laso asa fiindca si emil boc a avut fimoza pana la varsta de 40 ani si nu a avut nici o problema.senzatiile sunt mult mai placute cu fimoza decat fara a avea fimoza,pe mine nu ma incurca deloc aceasta fimoza.fimoza=esenta

Adrian

acum 12 ani

sall am 12 ani si am fimoza si nu mie rusine sa recunosc ca am 12 ani dar cand am avut 4 ani am fost operat odata si medicul a zis ca daca nu apare nici un efect mariri penisului sa ma duc din nou si acuma parintii mei ma intreaba mereu si nu ca mie rusine dar mie frica si nustiu ce se poate intampla am12 ani si penisul meu are debea 6-7cm imi puteti spune daca scoateti niste informatii daca ar mai putea creste pana in 16-17-18 ani.Va rog ajutor spunetimi ce sa fac

gaby

acum 11 ani

apucate ma si date la pzd si nu ai nik iti garantez eu am si eu dar nu am nici o problema

Criss

acum 12 ani

Stai linistit k iti va creste.si eu am fimoza am 23 de ani si la varsta ta eram la fel de ingrijorat.nu am facut nicio interventie am lasat-o asa si am o marime relativ normala (17cm).

Seutea Nicu

acum 10 ani

17 cm cand e sculata? Eu am 13 ani si cand e sculata am 16 si in penis..

andrey

acum 11 ani

s

Grigore Alex

acum 9 ani

Ma numesc Alex si am 15 ani, am si eu o intreabre, am FIMOZA daca am FIMOZA pot sa fac sex cu prietena mea ca alti miau spus ca nu c ami se rupe ata va rog ajutatima si spunetimi si mie ce sa fac am penisul de 14 cm!

va multumesc

Grigore Alex

acum 9 ani

Ma numesc Alex si am 15 ani, am si eu o intreabre, am FIMOZA daca am FIMOZA pot sa fac sex cu prietena mea ca alti miau spus ca nu c ami se rupe ata va rog ajutatima si spunetimi si mie ce sa fac am penisul de 14 cm!

va multumesc

Grigore Alex

acum 9 ani

Ma numesc Alex si am 15 ani, am si eu o intreabre, am FIMOZA daca am FIMOZA pot sa fac sex cu prietena mea ca alti miau spus ca nu c ami se rupe ata va rog ajutatima si spunetimi si mie ce sa fac am penisul de 14 cm!

va multumesc

Dumitru

acum 8 ani

Bună ziua,am 18 ani si la fel ca multi alti,nici eu nu pot sa decalotez complet penisul,cred ca am fimoza.Nu am probleme la urinare in schimb am acea smegma cate o data.Am incercat de multe ori sa-l decalotez dar ma cam doare.As vrea sa rezolv aceasta problema fara interventie chirurgicala daca se poate,exista vreo crema care ma poate ajuta sa scap de aceasta problema?,ce ma-ti sfatui sa fac,vreo alifie sau sau unguent ceva?.Exista posibilitaea sa fiu steril daca am aceata problema?,ma va afecta viata sexuala si exista posibilitatea sa contactez alta boala daca nu o tratez pe aceasta?(de ex.cancer)VA MULTUMESC

Utilizator11605472748

acum 3 ani

Și eu am la fel de acea mie frica foarte tare🥺🥺🙏🙏🥺