AJUTATI-MA VA ROG.......

Boli genitale masculine

Postata de IULIA_LOV cu 14 ani in urma.

buna ziua...prietenului meu iau aparut cateva pete rosii pe suprafata penisului,si este si foarte putin rosu,in timpul urinarii simte intepaturi,iar la testiculul stang simte o durere usoara,urmeaza un tratament cu fucidin si uricol,va rog frumos sa imi spuneti ce anume a provocat aceste simptome si ce tratament ar trebui sa urmeze in continuare...va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa faceti un examen citobacteriologic si o secretie uretrala, tratamentul corespunzator va fi efectuat in functie de antibiograma. Trebuie examinat de catre medicul urolog, pentru stabilirea diagnosticului va fi necesra si ecografie testiculara.

toni-sv

acum 14 ani

Buna Ziua...ce este mai exact chistul subepidermal keratinos,de la ce apar?(ma refer la baieti pe scrot, acei noduli de grasime albi care nu provoaca mancarime sau usturimi...) este remediu pentru asa ceva?cu cat intervii asupra lor sa ii inlaturi mai tare apar!unii doctori spun k e ceva normal si ca nu exista tratament, altii spun ca numai cu interventie cu laser pot disparea...e adevarat?...va multumesc anticipat!!!