vulvovaginita

Boli genitale feminine

Postata de raluca351 cu 13 ani in urma.

buna ziua de 1 saptamana am niste mancarimi , ma ustura si inflamata jos si din cate am citit ar fi vorba de o vulvovaginita,am luat zinat cam acum 3 saptamani,nu am timp sa merg la doctor si am si 2 copii(de2anisi2luni si 3ani si10luni) va rog sa-mi spune-ti ce tratament sa fac ca sa-mi treaca,ma cam doare si cand am contact sexual cu sotul meu.

Raspunsuri (3)

Dr. Alice Sirb

acum 13 ani

In astfel de situatii este indicat sa te vada un medic ginecolog. Vulvovaginita poate fi cauzata de mai multe bacterii sau ciuperci. In cazul tau pare sa fie o vulvovaginita micotica, adica ai candidoza. Ai si scurgeri? Cum arata?

raluca351

acum 13 ani

da am scurgeri ceva in genul cum este smantana dar ceva mai diluata si nu miroase

Raluca

acum 8 ani

Buna, am vazut ca aceasta intrebare este pusa acum 4 ani si ma gandesc ca ai scapat deja de vulvovaginita. Te rog sa imi spui cum ai reusit, ce medicament ai folosit deoarece am aceeasi problema. Multumesc :)