vulvita cronica

Boli genitale feminine

Postata de claudia_bobby cu 13 ani in urma.

Am fost diagnosticata de catre un medic ginecolog cu candida.Aveam mancarimi in zona labiilor mari.Pana sa ajung la medic am folosit 2 saptamani Crema Lomexin si nu a avut nici un efect.Medicul mi-a dat tratament cu Flucovim de 150,ovule Klion ,Metronidazol si crema Canesten.Am urmat tratamentul 10 zile.La control mi s-a spus ca am scapat de candida dar am fost diagnosticata cu vulvita cronica deoarece mancarimile nu au disparut.Mi-a prescris crema Miconazol si de mai bine de 2 saptamani urmez tratamentul si parca mancarimile devin din ce in ce mai insuportabile, iar pielea parca s-a intarit,s-a batucit pe marginea labiilor mari.Va rog mult ajutati-ma.

Raspunsuri (3)

ochi negri

acum 13 ani

Incearca spalaturi cu ceai de galbenele cu o lingurita de bicarbonat de sodiu.

claudia_bobby

acum 13 ani

Am incercat si asta.Si de doua zile am observat ca dupa contactul sexual e si mai rau,mancarime si usturime in acelasi timp.

Kasho

acum 13 ani

Foloseste sapun intim pentru partile genitale ( cu ph neutru). Cateva zile incearca sa nu folosesti nici un tip de sapun, ci alternativ apa cu bicarbonat si ceai de coada soricelului combinat cu ceai de galbenele + tratamentul primit de la medic si cat poti ( tot cateva zile ) incearca sa nu folosesti lenjerie intima, iar daca o folosesti sa fie de bumbac. Daca intr-o saptamana nu se schimba nimic intoarce-te la medic pt a-ti schimba tratamentul.
Succes.