vreau un bebe!!!!!

Boli genitale feminine

Postata de @ngel cu 12 ani in urma.

Buna seara.Va rog mult sa ma ajutati ,am 25 ani si de doi ani eu si sotul meu ne chinuim sa facem un bebe.Am o rana pe col, am luat o groaza de tratamente ,si am deascoperit si un chist pe ovarul drept.L medic nu am mai fost de 3 luni si mi-e teama ca a avansat atat rana cat si chistul.M-am saturat de tratamente, urmaresc ovulatia,si tot degeaba.Rana nu am cauterizat-o pentru ca medicul ginecolog nu a pomenit de asta ,dar as vrea sa imi spuna cineva cum a scapat de rana asta pe col ,si daca are bebe.Multumesc.

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

In nici un caz nu trebuie sa ramai gravida pana nu iti rezolvi problema de sanatate. Poti pierde sarcina, ti se poate agrava problema/rana..,... Personal am facut 3 luni consecutiv tratament cu Cerviron, ovule. In prima luna am luat si Flamexin, care este un antiinflamator. Deasemenea am facut alte 4 luni tratament cu ovule, supozitoare si o tinctura recomandate de d.na fitoterapeut Adriana Vlad. Ii gasesti nr de tel si adresa de mail pe Google, daca te intereseaza. Eu am vb cu d.na la telefon si mi-a trimis prin curier tratamentul. Costa cam 200lei/luna. Sanatate.

laura

acum 12 ani

Trebuie sa schimbi medicul..daca in urma tratamentelor nu s-a cicatrizat rana,atunci va trebui cauterizata..trebuie sa mergi neaparat sa-ti expui problema,iar mediucul va decide daca va trebui cauterizata inainte sau dupa ce vei naste,iar in legatura cu chistul la fel..el va decide daca o sa trebuiasca un tratament sau nu..si nu ai de ce sa-ti fie frica,trebuie rezolvate problemele..nu are ce sa fie grav...

simona

acum 10 ani

as vrea sa fac si eu un bebe de aproape un an ne chinuim eu si sotul meu si nici un rezultat..... va rog datimi un sfat cum pot sa raman insarcinata.....