vaginoza bacteriana

Boli genitale feminine

Postata de Cristina Andreea cu 12 ani in urma.

Am avut o vaginoza bacteriana si nu mi-a trecut cu antibioticul prescris de medic. Stiti cumva alt tip de tratament in afara de antibiotice? Poate ceva putin mai usor?
Multumesc

Raspunsuri (4)

emma13

acum 12 ani

Mergi la medic neaparat. Eu am avut o problema asemanatoare si mi-a recomandat ovule feminella vagi c care stimleaza refacerea florei. E un medicament care se ia si ca adjuvant atunci cand iei antibiotice, deci oricum trebuie folosit chiar daca nu e tratamentul principal prescris de medic.
Sa ne spui cum a fost :)
Ema

Cristina Andreea

acum 12 ani

Buna.
DIn fericire am sunat-o pe cumnata mea care e medic si am intrebat-o de ovulele acestea si mi-a spus ca sunt foarte in regula, sa le folosesc cu incredere. Am facut tratament 6 zile ( mi-a spus ca pot prelungi la nevoie) si a fost suficient. Mie mi se pare ca deja a intrat totul in normalitate trebuie doar sa mai merg sa imi fac niste analiza ca sa fiu pe deplin linistita.
Multumesc frumos

Sorina

acum 12 ani

Eu am folosit Multi-Gyn Actigel, un gel bioactiv f bun si m-am vindecat.

kami

acum 10 ani

este grava aceasta boala vaginoza bacteriala?