vaginita?

Boli genitale feminine

Postata de maria isabela cu 12 ani in urma.

buna ,numele meu este isabela si am 23 de ani.am o relatie de aproape 5 ani si o problema de sanatate de aproape 3 ani.totul a incepet cu o simpla raceala jos pentru care am urmat un tratament cu ovule si pastile ,apoi in timp s-a agravat.am consultat mai multi doctori am luat foarte multe tratamente si totusi mai am probleme.acum simptomele sunt: usoara durere de ovare,apoi scurgeri si usturime la urinare iar la contact sexual usturime la intrare ,inrosire si usor umflarea zonei.nu stiu ce sa mai fac.am facut papanicolau ,lama,ecografie si nu mi-a iesit nimic.daca iau un tratament ma linisteste o perioada scurta de 1 saptamana ,doua apoi treptat imi apar iar simptomele.a luat si prietenul meu tratament ,dar el nu are nimic.mentionez ca nu am fost niciodata gravita .va rog sa ma ajutati.ce tratament sa mai incerc?

Raspunsuri (1)

Dara

acum 12 ani

Poate faci alergie la prezervativ sau la sperma. Ia un tratament antialergic: aerius, clorfeniramin.