vaginita atrofica

Boli genitale feminine

Postata de manuela2496159 cu 11 ani in urma.

Ma confrunt cu aceasta problema in urma unei histerectomii totale- menopauza, va rog daca cunoasteti un tratament naturist, va raman recunoscatoare.Nu vreau medicamente pe baza de estrogeni, mentionez ca folosesc lubrefianti.

Raspunsuri (2)

Doctorulstietot

acum 10 ani

Nu recomand tratament cu estrogeni. Propun tratament cu gemotrrapie : extract de Coacaz negru muguri 50 picaturi / 50ml apa dimineata, extract de Salcie amenti 75 picaturi/ 50ml apa la prinz. Pt detalii la tel 031 710 03 92

Doctorulstietot

acum 10 ani

Nu recomand tratament cu estrogeni. Propun tratament cu gemotrrapie : extract de Coacaz negru muguri 50 picaturi / 50ml apa dimineata, extract de Salcie amenti 75 picaturi/ 50ml apa la prinz. Pt detalii la tel 031 710 03 92