VACCIN STROVAC pentru infectii uro-genitale

Boli genitale feminine Vaccinarea si profilaxia

Postata de Ana elena84284 cu 8 ani in urma.

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu informatii privind vaccinul STROVAC. Am aflat ca este un vaccin din Germania si are eficienta in eradicarea E. coli, P. mirabilis, M. morganii, K. pneumoniae , E. faecalis.
Se poate achizitiona si din Romania? Este vreun importator sau vreo farmacie care distribuie acest vaccin?
A incercat cineva acest vaccin?

Va multumesc anticipat

Raspunsuri (136)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

http://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/4116202/strovac.htm
Incercati pe saitul de mai sus.

danaandra

acum 6 ani

Buna ziua
spuneti-mi va rog frumos cum se poate procura reteta. Am inteles ca este valabila doar reteta emisa in Germania.
Multumesc

dinadin81

acum 8 ani

Buna ziua,

eu am facut vaccinul, toate cele 3 doze pentru imunizarea de baza (se efectueaza apoi anual o doza unica de rapel), iar in cazul meu a fost eficient - nu am mai avut simptome la aprox. doua saptamani dupa ce am facut vaccinul. In Romania nu se gaseste, iar in Germania se elibereaza doar pe baza de reteta. Pana acum este singurul remediu incercat (inclusiv antibiotice, suplimente nutritive, homeopate, plante etc.) care a avut eficienta maxima in cazul meu. Multa sanatate!

danaandra

acum 6 ani

Buna ziua
Am facut si eu prima doza de vaccin in data de 8 august.
Deocamdata nu a avut nici un efect.
Efectele au aparut la 2 saptamani dupa a treia doza sau dupa prima ?
Va multumesc

Raspuns marcat ca abuz
Vezi raspunsul
MembruMobileAppBlondutza-2u

acum 6 ani

Hey a dat rezultate acest vaccin? Am si eu prb asemanatoare si mi-ar fi de mare folos sa stiu daca e eficient.multumesc

Anishia

acum 6 ani

Buna ! Asi dori sa vorbim in legatura cu vaccinul Strovac! daca ma puteti ajuta va rog sa imi lasati adresa dvs de mail.Multumesc!

Utilizator11559282516

acum 4 ani

Buna dimineata! Va rog sa-mi spuneti cand a fost facut vaccinul?in timpul sau dupa ce a trecut infectia? Si cine vi l-a facut?
Multumesc!

Utilizator11580154267

acum 3 ani

Buna ziua. Aceste 3 doze se administreaza in timpul infectiei urinare cu E coli sau dupa ce urocultura e negativa? Astept raspuns pt ca vreau sa incep tratamentul cat de repede se poate. Multumesc!

Utilizator11580154267

acum 3 ani

Buna ziua. Si pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea dvs.

Utilizator21617029960

acum 3 ani

Buna ziua ,,am facut cele 3 doze si dupa o luna nu am mai facut infecti urinare dar am facut si un tratament cu cististat infiltrati ,,,,,acum la un an fac celalat vaccin Booster ,multumesc ,,,,ca am scapat !!!!

Utilizator11631395968

acum 2 ani

Buna, ati putea sa dati detali mai multe despre ce fel de infiltrați ati facut si ce fel de vaccin este acest Boster? Mulțumesc anticipat

alexyaph

acum 2 ani

Bună ziua! Imi puteți spune cine a emis rețetă? Medic de familie, urolog?

Delia

acum 2 ani

Reteta o puteti lua de la orice medic. Mie mi-a fost recomandat de catre medicul ginecolog

Sarolta Tövisi

acum un an

Si pe mine mă interesează răspunsul! Mulțumesc mult!

Elena

acum 9 luni

Vaccinul se face în timpul infecției sau după ce urocultura este negativă?

Florin

acum 9 luni

Bună ziua . Sunt infectat cu eterococi și mi s-a propus acest tratament cu vaccin după ce antibioticele nu și-au făcut treaba .

Am citit că se poate face și în timpul infecției dacă îți este prescris de medicul urolog .

El conține e.coli , morganela , Proteus mirabilis , klebsiella și enterococi morți .

Acest vaccin are o vechime de 23 de ani și ajută la o mai buna lupta împotriva acestor bacterii

In general ai reacții adverse specificele unei gripe cu febră chiar și pana la 40*C .

Acest vaccin se găsește doar in Germania.

Andreea

acum 7 luni

Cat te tine reactia adversa?

NicoletaM

acum 5 luni

Eu am.fqcut prima doza acum.o luna și de atunci am reacție adversa asemănătoare gripei.

Ramona P.

acum 3 luni

La mulți ani!
Vă deranjez putin - intentionez sa mi-l achizitionez (am reteta din RO de la med gineco) Din ceea ce am analizat exista un site ( adresa_web_filtrata ) unde-l pot comanda. L-ati achizitionat pe altă cale? Vi s-a aplicat de med de fam? Cum vă simțiti acum?

Multumesc!
Sanatate multa!

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Adina

acum 8 ani

Buna ziua! Am o rugaminte mare.....imi puteti spune cum pot face rost de acest medicamen/vaccine????....mama are cativa ani de cand se lupta cu aceasta bacterie...si a incercat toate antibioticele . Ma poate ajuta cineva cu un site sa pot face comanda?? Nu am pe nimeni acolo si nu stiu cum as putea face decat prin internet . Va rog din inima daca ma puteti ajuta ....sunt disperata vazandu-mi mama cum se confrunta cu aceste dureri groaznice zi de zi. de atata timp.
Multumesc anticipat!

Pag 1 din 7