va rog datimi un sfat

Boli genitale feminine

Postata de Anamaria Rodica cu 14 ani in urma.

Am fost la medic in Romania deoarece ma durea burta,spatele si nu puteam sta in fund pt.ca simteam o durere sau un inconfort si a spus ca am un chist marisor pe ovarul stang,mi-a dat sa fac tratament cu microgynon 21zile si 7 zile pauza.Am facut tratamentul 3 luni apoi am fost la medic in Spania si a spus ca mi-a disparut chistul si pot sa intrerup tratamentul.Cum am intrerupt tratamentul a inceput din nou sa am aceleasi simptome ca la inceput.Ce ma sfatuiti sa fac

Raspunsuri (1)

dannutza

acum 14 ani

din cate stiu eu microginon este anticonceptional,este adevarat ca cu anticonceptionale se trateaza astfel de afectiuni dar daca te simti bine doar atunci cind le ei eu zic ca nu este in regula cred ca ar tb sa consulti mai multi medici.sanatate maxima