va rog ajutati-ma

Boli genitale feminine

Postata de cameliaaa cu 11 ani in urma.

intrebareVa rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie. Prietena mea cea mai buna a fost depistata cu HPV si a facut o conizatie in SPania. Rezultatul a fost HPV 16 cu risc mare. Pana la programarea ulterioara la medic mai dureaza cateva saptamani. Am inteles ca celulele i-au fost extirpate in urma conizatiei cancerul fiind localizat. Va rog mult sa imi spuneti cat e de grav si care sunt sansele pe viitor la o viata normala?

AM mare nevoie de ajutorul dumneavoastra, va rog mult.

Multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Ce a fost rau s-a inlaturat ,in viitor poate duce o viata normala , cu singura conditie : sa nu se reinfecteze de la partener care, ramane in continuare purtator al acestu-i virus.