uter cu aspect fibromatos si rana pe col

Boli genitale feminine

Postata de veyrona cu 13 ani in urma.

am 23 de ani si acum 1 an am nascut prin operatie cezariana si mi s-a spus k am uter cu aspect fibromatos.ce pot lua pt a scapa de aceasta problema?am si o rana pe col si mi s-a dat cervugid 10 zile/luna,cerviron 6 zile/luna si carpicorn.problema e ca nu stiu cum sa le iau:separat cu zile diferente intre ele sau pe amandoua odata?la fel mi s-a dat si carpicorn si nu stiu cum sa le iau.dupa ce termin cu celelalte2?va multumesc

Raspunsuri (1)

Pena

acum 13 ani

Cevugid si cerviron nu se pun odata. Se pun cate un ovul, seara, dupa incetarea menstruatiei, din prima seara fara scurgere. Intai poti pune Cervugid si apoi, dupa 10 zile celalalt. Despre Carpicon nu stiu. Daca sunt supozitoare, se pot pune concomitent cu ovulele.