Usturime vaginala

Boli genitale feminine

Postata de adina_maria cu 11 ani in urma.

Am facut testul PAP mi-a iestit celule neoplazice asociate cu inflamtia, am facut analize de secretie nu am candida, bacterii nimic, dar acum catva timp am avut o usturime si mancarime la nivelul vulvei si putin in interiorul vaginului. Dr. ginec. mi -a recomandat unguent Canesten, spalaturi cu bicarbonat, eu am luat recomandat de o farmacista si ovule Macmiror (3 zile), fara sa-mi spuna medicul. Mi-este teama sa nu-mi afecteze cu ceva ovulele sa-mi provoace vreo leziune sau sa-mi distruga flora vaginala. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibila perturbarea florei microbiene normale.
Este recomandat sa consultati medicul giencolog si sa respectati indicatiile medicale.

adina_maria

acum 11 ani

Multumesc mult !