usturime ocazionala

Boli genitale feminine

Postata de alealexalexandra cu 13 ani in urma.

buna ziua. am 22 de ani si o relatie stabila si folosesc anticonceptionale. se intampla uneori, cand partenerul ejaculeaza sa am o usoara usturime. lucrul acesta se intampla doar cand ejaculeaza inauntru, in timpul actului in sine nu am nici un discomfort. e posibil sa fie o boala sau se intampla sa fie sperma mai acida uneori si sa am un fel de alergie?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Probabil un fel de alergie. Incearca cu prezervativ si vei vedea daca mai prezinti aceste simptome. Anticonceptionalele pot crea niste probleme foarte grave de sanatate, inclusiv dereglari care sa poata determina aceasta senzatie, dar este alegerea ta.

maia

acum 13 ani

ajutor....am avut un contact neprotejat cu prietenul meu care l-am cunoscut cu putin timp in urma....oare sa ma fi infestat cu vreo boala???
mie jena sa-i spun...de o zi am un miros foarte urat...ce sa fac??la dr mie jena sa merg....daca cineva s-a confruntat cu asa ceva , va rog sa-mi spuneti....multumesc!

Tulipa

acum 13 ani

De ce sa ti fie jena sa te duci la medic..a vazut atatea femei,nu esti mai speciala pt el...du te fa ti un control..e normal dupa ce ti ai inceput viata sexuala sa ai grija de tine si mai ales daca prezinti simptome..fa si analize ale secretiei si un Papanicolau care se face anual,pt depistarea cancerului de col uterin sau infectia cu Hpv..succes

Tulipa

acum 13 ani

Si nu te impacienta e posibil sa fie o infectie vaginala,dar scapi cu tratament in urma controlului ginecologic..