usturime dupa urinat

Boli genitale feminine

Postata de nataflor cu 14 ani in urma.

de ceva timp incoace am o usturime care tine cam toata ziua dupa ce urinez prima data de dim...am luat ciprinol, am luat albastru de metil chiar si urinex si nimic...usturimea persista.Am fos tla dr mi-am facut analizeze imi iesise nu stiu ce bacteri, mi-a dat tratament cu ciprinol, mi-a trecut dar dupa o luna a revenit...ceva sfaturi aveti?

Raspunsuri (13)

mikmok

acum 14 ani

Urinezi destul de des? Sa nu ai cumva vre-o cistita. Mergi si fa-ti analiza urinei, nu-i bine sa stai asa. Mergi sa te vada un medic de specialitate sa-ti dea un tratament adecvat pt. ceea ce ai.

Nu sunt bune tratamentele luate dupa ureche. Fa un efort si mergi la medic. Sanatate!

nataflor

acum 14 ani

nu urinez deloc des, chiar normal
am mai fost si luna trecuta la gineco sa merg la urolog, nu?

raluca

acum 14 ani

Trebuie sa faci un examen sumar de urina si o urocultura cu antibiograma la Urologie.

nataflor

acum 14 ani

am facut una, dar la gineco ...sumar urina, urocultura si secretie ...o sa ma duc la urologie ca poate ma lamureste....
merci mult fetelor!

raluca

acum 14 ani

N-ai pt. ce, te mai astept si mai vb dupa ce te vei intoarce de la medic.
BBafta si sa ma tii la curent!

anonim

acum 14 ani

dute la doctor ....frate numai sta se poate agrava

eniko19

acum 13 ani

e rau si eu ma confrunt cu aceeasi problema am luat tot felul de tratamente si nimic bafta multa

nicleta

acum 12 ani

ati incercat cu echinacea capsule sau ticnitura este bunicica .

mary

acum 11 ani

Eu am fost la ginecologie, medic de familie cu aceeiasi problema si umblu asa de o jumatate de an, am facut urocultu+antibiograma , teste de secretie si papanicolau, am vreo 5 teste din fiecare si nimica
Ma ustura in continuuu

mary

acum 11 ani

toata lumea imi spune sa ma duc la medici, am fost la o gramada

ana

acum 10 ani

am senzatii de usturime la urinat si persista non stop am facut papanicolau analize la urina si zice ca nu am nimic dar eu tot urinez ce sa fac am baut si suc de merisor si nimic

alix

acum 9 ani

si eu ma confrunt cu asa ceva,nu urinez des,e vara beau multa apa,normal ca urinez mai des,daca nu beau atat de multe lichide nu merg des la baie,dar problema e dupa ce urinez de vreo cateva ori spre seara apare nenorocita de usturime care efectiv nu mai trece pana dimineata.usturimea este externa,exact i zona orificiului uretrei.am luat si eu o gramada de medicamente indicate de medici dar rezultate nu sunt,intr-o zi e mai bine in alata mai rau....dar este tot timpul

sofi

acum 8 ani

Mergi la plafar si ia Renostim, pe care il administrezi de 3-4 ori pe zi in cazul in care urinezi des si bea ceai NATURAL de coada soricelului FARA ZAHAR 4 căni pe zi. In cazul in care nu urinezi des ceaiul de coada soricelului este suficient. Usturimea se ameliorează repede, iar in maxim doua zile infectia nu mai exista, vei fi sănătoasă tun. Iar daca vrei sa nu mai fii predispusă la boli asemănătoare mai bea din cand in cand o cană de ceai de acesta, vei fi impresionată. Numai bine