urinari dese

Boli genitale feminine

Postata de adina2007vascau cu 12 ani in urma.

buna ziua,dupa sarcina am ramas tot cu urinarile dese si pe timp de zi si pe timp de noape chiar daca au trecut 2 ani de atunci.urinarile sunt si la intervale de 15 minute si uneori cu dureri in partea de jos a abdomenului.in urma cu 4 ani am fost operat la ovare iar urinatul des a inceput cand am ramas gravida.as dori sa stiu ce poate da fie si carui specialist sa ma adresez.va multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului de familie . tulburarile de mictiune insotite de dureri abdominale joase pot fi simptome ale unei infectii de tract urinar inferior, ce necesita investigatii biologice (examenul cito-bacteriologic al urinii, urocultura), o examinare clinica.

adina2007vascau

acum 12 ani

buna ziua.am facut analizele la urina si acesta e rezultatul:
densitate 1,015 1,015-1,025
pH 6,0 4,8-7,8
Leucocite NEGATIV NEGATIV
Hematii NEWG NEGATIV
Nitriti NEGATIV NEGATIV
Corpi cetonici NEGATIV NEGATIV
Bilirubina NEGATIV NEGATIV
Urobilinogen NEG 0,1-2
Proteine NEGATIV mg/dl NEGATIV mg/dl
glucoza NEG mg/dl 0,1234-0,2345 MG/DL
AS DORI SA STIU DACA SUNT BUNE ANALIZELE SI DACA SUNT BUNE CARE AM PUTEA FI CAUZA.POATE SA FIE SI DIN CAUZA MUSCHILOR SA NU POT TINE URINA?

corina laura

acum 10 ani

am urinari fff dese nu stiu ce sa mai fc cei de facut?