urgent!

Boli genitale feminine Tricomonaza

Postata de elgamal cu 12 ani in urma.

fetita mea de 6 ani are o scurgere verzuie si urut mirositoare,avem programare la doctor saptamina viitoare.cit de grav este si ce ar putea fi tinind cont de faptul ca ea nu are viata sexuala?

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Scurgerea verzuie si urat mirositoare(peste) este specifica unei boli numita tricomoniaza. Aceasta se transmite, in primul rand, pe cale sexuala dar se poate transmite si prin intermediul unor obiecte de toaleta infectate anterior: prosoape, sapun, colacul toaletei chiar, lighean, cada,...Trebuie sa mergi la ginecolog pt a i se lua o proba a secretiei/lama care sa fie analizata la laborator si pus diagnosticul corespunzator. De ce astepti programarea de sapt viitoare, banuiesc ca mergi la med de familie? Poti merge la un cab ginecologic unde platesti si rezolvi mai repede problema. Te costa cam 100 lei consultatia si analiza. Pt sanatatea fetitei merita. Sanatate.

elgamal

acum 12 ani

da,bineinteles ca am fost la medicul de familie si mi-a dat o solutie de camilosan.ne-a recomandat si un doctor ginecologic care o poate venea numai saptamina viitoare.am sa merg la alt doctor mai devreme.multumesc frumos pentru sfat!