urgent

Boli genitale feminine

Postata de merysor17 cu 13 ani in urma.

Am si eu o nelamurire, in decembrie pe 18 am luat postinor 2, in urma unui act sexual in care s-a rupt prezervativul, am luat conform prospectului,mentionez ca imi venise menstruatia pe 2-3, de cand am luat postinor luna ianuarie si martie mi-a venit pe 18, iar acum pe 4 mi-a venit din nou menstruatia cu dureri foarte mari si chiaguri, iar acum pe 23 mi-a venit din nou, lucru care nu mi se pare normal, plus cum am spus si mai sus ca am o menstruatie regulata,Va multumesc, astept raspuns inainte sa merg la doctor. O zi placuta.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Consulta un medic endocrinolog. Ai o dereglare hormonala.

anutzamihaescu

acum 13 ani

Parerea mea este sa mergi la un medic ginecolog se poate sa fi avut o sarcina si sa-ti vina CM normal peste sarcina sa mai intamplat... Sanatate multa!!!

merysor17

acum 13 ani

ms pt raspuns,eu nu am ramas niciodata insarcinata, nu stiu ce sa zic dupa ce mi-a trecut menstruatia zilele trecute m-a durut in continuare burta foarte rau ca atunci cand esti la mens. si mi-a venit si cu putin sange, imi e frica nu stiu, tocmai sambata am programare la doctor si aseara nu am putut dormi de durere...

anutzamihaescu

acum 13 ani

Te cred si stiu ce spui si eu am dureri insuportabile dar numai la menstruatie eu fara medicamente nu pot trai in fiecare luna incearca si tu cand ai dureri asa mari sa iei Tador sunt pastile pr dureri menstruale foarte bune le iei cu o jumatate de ora inainte sa mananci eu numai cu ele traiesc. In cazul tau vezi ce-ti spune doctorul sper sa nu fie ceva grav Sanatate multa mai vorbim si astept sa-mi spui ce ai rezolvat !!!

merysor17

acum 13 ani

multumesc foarte mult pt sfaturi, eu pt dureri folosesc nurofen forte sau no spa, nu stiam de tador ca este bun,astep sambata sa vad ce imi spune medicul.Sanatate multa si tie si multumesc pt raspuns.

anutzamihaescu

acum 13 ani

Placerea e de partea me sa te pot ajuta cu atat cat pot si sa iti dau un sfat cat de mic iti multumesc si eu ca accepti sfatul meu mic.... PUP DULCE