URGENT

Boli genitale feminine

Postata de krysta cu 14 ani in urma.

DE APROX 1 SAPT MI-A APARUT O DURERE IN ZONA GENITALA SI UNEORI MANCARIMI O ZI DOUA AM AVUT SI USTURIMI LA URINARE, NU AM SCURGERI SI NICI SECRETI ANORMALE , DE VREO 2 ZILE M-AM DAT IN ZONA GENITALA CU O CREMA NATURISTA SI MI SA AMELIORAT SIMTITOR TOATE SINTOMELE SI SENZATIA DE DICONFORT NUMAI CA IERI AM INCERCAT SA AM CONTAT SEXUAL SI NU AM REUSIT CA M-A DURUT INTR-UNA, AS DORI SA STIU CE AM? SI CU CE AS PUTEA SA MA TRATEZ?

Raspunsuri (2)

elena

acum 14 ani

Nu poti primi raspunsul decat daca mergi la medic sa-ti faci un control ginecologic si analize. Tratament primesti in functie de rezultat.E posibil sa ai infectie urinara ori candidoza. Crema cu care te-ai dat ti-a ameliorat simptomele la exterior, dar problema este si in interior. Pana mergi la dr, te poti spala cu apa calda in care ai pus o lingura de bicarbonat, preferabil din farmacie, dar poate fi si alimentar in lipsa. Exista un ceai ginecologic la mag tip plafar cu care deasemenea se poate face spalaturi. Dar aceste lucruri nu rezolva problema, ci numai amelioreaza. Mergi la dr, iti poate recomanda ovule, ori poate trebuie sa faca tratament si partenerul. Sanatate!!

krysta

acum 14 ani

DECI TREBUIE SA MERG LA GINECOLOG, EU AVEAM DE GAND SA MERG MAINE LA DERMATO-VENERICE