umflatura pe labia mica

Boli genitale feminine

Postata de 777ala777 cu 10 ani in urma.

buna ziua.as vrea sa stiu cit de grava e problema mea.luna trecuta in timpul menstruatiei mi-a aparut o umflatura kit un bob pe labia mica din dreapta..era dureros..dar acceptabil..doar la atingere ..am lasat sa vad cum o sa evolueze..iar dupa menstruatie ea se micsorase un pic....se facuse mai mica si nedureroasa...acum a venit iarasi menstruatia..si ea s-a marit la loc si iarasi doare un pic...adica cind stau asezata sau de la pantaloni..imi este frica sa nu fie un chist bartholin :(( desi din cite am vazut la internet el se face in zona mai aproape de vagin..oricum ma sperie ca nu trece..ce ar putea fi..o infectie nu cred pentru ca culoare este un pic mai rosie si nu e in kontact cu firele de par ..totusi ar putea fi un chist?? va rog mult un raspuns .

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evalaure si recomandari specifice.