Umflatura in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de membru299828 cu 8 ani in urma.

Buna seara! De aproape jumatate de an am descoperit ca in zona genitala mi-a aparut o umflatura asemanatoare cu o minge micuta, situat undeva in partea exterioara a zonei genitale,putin pana in zona inghinala,paralel cu clitorisul.Mentionez ca nu ma jeneaza,decat la atingere si s-a cam marit de-a lungul timpului.De asemenea,la inceput am remarcat ca era doar o simpla umflatura,fara alte particularitati,insa acum,ca s-a marit, acea galma si-a schimbat culoarea e usor rosie-violet :S imi este tare frica :s la ginecolog cand am fost mi sa spus ca este un chist si ca nu exista tratament pentru el :s dar ma gandesc ca trebuie sa existe ceva... am citit pe internet ceva despre incizie, dar imi este frica :( help!!:S :(((

Poza cu acel "chist": http://imgur.com/qIFi1HA

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna. am vazut poza. intr-adevar e un chist. ala trebuie sa-ti faca incizie. nu trebuie sa-ti fie frica de asta. o sa-ti faca anestezie locala iubita. bafta.

MEMBER

acum 8 ani

Multumesc pentru raspuns:* stii cumva cam cat ar costa incizia? Ca pe net nu am gasit nimic exact

mary321

acum 8 ani

nu stiu cat costa. daca esti asigurata nu te costa nimic.cred eu.