umflarea labiilor

Boli genitale feminine

Postata de partene.cristina cu 14 ani in urma.

acum 2-3 zile am observat sa mi-a aparut o galma pe labia stanga. Am asteptat in speranta ca va trece sau ceva de genul asta insa nu a fost asa, ba din contra in momentul de fata e destul de mare si dureroasa. Abia pot merge si nu stiu ce am.
am terminat acum o saptamana si tratament pentru candida cu ovule si niste pastile.

Raspunsuri (8)

opris_1

acum 14 ani

am avut si eu asa ceva .este ca un furunc.cand se va sparge va disparea.nu cred ca trebuie sa te alarmezi dar daca vezi ca e grav apeleaza la un medic.sanatate multa.

Adrienne

acum 14 ani

In urma unei infectii genitale bacteriene, se poate ajunge la blocarea ductului glandei Bartholin,dand nastere unui abces. Acest abces se poate deschide singur si se poate vindeca in 3-4 zile. Chiar daca se deschide singur, este bine de facut un consult la un medic ginecolog, pentru a evita complicatiile. Multa sanatate !

partene.cristina

acum 14 ani

Multumesc mult. Deja e mult mai bine.

MIHAELA

acum 14 ani

am avut asa ceva si am mers la medic ,mi-A DAT DICLOFENAC GEL SI MI-A TRECUT INSA DUPA4 LUNI MI-A APARUT IAR

Elena

acum 14 ani

Buna ce ai tu se numeste Abces Glanda Bartolin,SI trebuie neaparat sa mergi la doctor.Te vei opera:Incizie,Evacuare,Debridare Lavaj.Am avut si eu

alina

acum 10 ani

ce pastile ai luat pentru asa ceva ,de 3 zile mia aparut si mie o galma in labia stanga ce pastile ai luat te rog dami un raspuns

Cintia

acum 9 ani

Buna sunt o fata de surda. vroiam sa te intreb.. o saptamana trecut in duminica mam umflat labiei hematom masiv.. mi a facut dureaza.. am fost l medici. totul mi dureazaa.. si e umflat. vreau sa stiu pana cand vindecat si sanatate maxim o luna? abia astept un rasp :*

Tsushca

acum 8 ani

Am avut si eu mi.a făcut incizie și mi.a dat tratament.