trompa infundata

Boli genitale feminine

Postata de bisa cu 12 ani in urma.

acum 2 ani am avut o sarcina extra uterina si mi sa facut operatie de cezariana si mi-a fost scoasa o trompa .este posibil sa fie si cea care a ramas tot infundata ? e bine sa faci verificare de trompa sau nu?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul ginecolog poate indica o hister-salpingografie pentru a lamuri, existenta sau nu a obstructiei de la nivelul trompelor uterine; aceasta in conditiile in care se doreste o noua sarcina.