traumatism puternic

Boli genitale feminine

Postata de ingerulnegru cu 10 ani in urma.

buna ziua DORESC SFATUL UNUI MEDIC SPECIALIST LA PROBLEMA MEA. acum 2 zile in timpul actului sexual cu partenerul meu am folosit un vibrator dur, si el m-a lovit rau intre clitoris si uretra toata portiunea si labia mica stanga . am avut hemoragie puternica . nu am fost la urgente am oprit-o acasa cu o compresa sterila si tinctura de iod . rana. a vea aspectul unei taieturi pana la carne de sub clitoris si pana la uretra. dupa ce am reusit sa opresc sangerarea mi-am aplicat crema de galbenele. de 2 ori pe zi . astazi simteam o jena si mi-am inspecat lovitura arata asa: ca o echimoza de culoare movalie si galbuie pe alocuri si la baza labiei mici simt o umflatura mai proeminenta decat in partea dreapta unde nu am fost lovita. va rog din suflet nu ignorati mesajul meu disperat . de atunci in fiecare minut ma gandesc ca e ceva grav si ca urmeaza sa mor sau sa raman mutilata . va rog ajutati-ma

Raspunsuri (7)

Carmen

acum 10 ani

Sfatul unui medic specialist e sa mergi de urgenta la un medic specialist. La asa problema, cum poti sa stai in fata computerului si sa astepti niste opinii?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

autopedeapsa

acum 10 ani

te-ai pedepsit singura pentru porcariile care le faci in pat....poate inveti ceva de la lectia asta dureroasa.

NICU

acum 10 ani

PAREREA MEA ESTE SA NU TE MAI JOCI CU VIBRATORUL SI SA-TI CAUTI UN BARBAT VIRIL,CARE SA TE SATISFACA.AR FI BINE SA MERGI LA UN GINECOLOG SA EXAMINEZE PROBLEMA ,NU MAI VERIFICA TU CUM E SI CUM NU E CA DACA INTRI IN PANICA E RAU.

ingerulnegru

acum 10 ani

deja am intrat in panica deoarece am impresia ca nu imi mai simt organeele genitale externe . am fost la ginecolog dar nu mi-a zis nimic doar mi-a prescis un unguent si atat . inca mai e o suoara negritura dar nu mai simt nimic nici durere nici un simt . e grav

Aylin

acum 10 ani

Nu inteleg cum ai fost lovita cu vibratorul ??? A facut-o in mod special ? Unii barbati nu suporta sa fie luati cu din astea si cu jucarii sexuale, se simt impotenti si atunci se razbuna cum pot si cand nu te astepti....
Parerea mea e sa mergi si la un dermatolog sa nu fi facut vreo infectie locala acolo si te mai poate vedea si un neurochirurg sau simplu neurolog care se ocupa cu nervii si simturile.

cristina

acum 10 ani

Te-ai dezinfectat si te-ai tratat bine. Cu galbenele iti va trece treptat, nu se poate vindeca repede. Trebuie sa mentii igiena zilnica si sa mai faci bai cu ceaiuri/tincturi de plante. Vibratoarele sunt porcarii, te pot rani grav si in profunzime.