traumatism labial stang

Boli genitale feminine

Postata de mircea82122754 cu 15 ani in urma.

a trecut vreauna din voi prin aceasta situatie? ca sa fiu mai exacta acest traumatism consta in ruperea labiei stangi . mie mi s`a intamplat in timpul actului sexual , am fost la ginecolog insa sfaturile dnei ginecolog nu au fost utile . a trecut mai mult de o saptamana de cand mi s`a intamplat si labia s`a lipit deja . ce sfaturi imi puteti oferi?

Raspunsuri (7)

Nicoleta18791799

acum 15 ani

mi s-a intamplat si mie acelasi lucru acum cativa ani, a fost dureros dar sotul m-a inteles si nu am avut contact sexual pana la vindecare. sa-ti spun drept nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu am folosit crema pentru rani si acum nu am probleme. singurul lucru care ma deranjeaza este ca labia s-a marit un pic. Multa sanatate si un an nou fericit

andrei178

acum 15 ani

Probabil ca e vorba de un traumatism minor pe care il poti vindeca de exemplu cu crema de galbanele sau cu aloe vera. Spun ca o fi minor pentru ca labiile sunt puternic vascularizate si ruperea "serioasa" a uneia dintre ele presupune, cu siguranta, hemoragie intensa si durere ce ar duce la interventie chirurgicala. Incearca cu cremele astea si...menajare locala. De ce ma mai mir ca un ginecolog lasa fara indicatii... Numai Bine!

mircea82122754

acum 15 ani

am avut o hemoragie destul de intensa , si sangerarea pot sa zic ca a continuat in jur de 2 zile , insa in cantitati minore :) , mersi de sfaturi si cat mai multa sanatate

mircea82122754

acum 15 ani

vroiam sa te intreb , in cat timp ti`ai putut relua viata sexuala ? :)

Nicoleta18791799

acum 15 ani

scuze ca raspund tarziu. poti avea contact sexual cand esti tu pregatita, cand simti ca nu te mai doare si locul s-a vindecat de tot. mie mi-a trecut intr-o saptamana iar cand am avut din nou contact sexual nu m-a durut deloc. multa sanatate

renata mirabella

acum 15 ani

Nu imi pot explica cum ti s-a putut intampla.Probabil un sex nebun?!

Catrinel

acum 13 ani

NU e vorba de sex nebun...si mie mi s-a intamplat si momentan sunt in refacere,folosesc bephanten si se vindeca.multa sanatate