tratament pentru bufeuri

Boli genitale feminine

Postata de manuela2496159 cu 14 ani in urma.

Acum o luna am suferit o histerctomie totala si deja am inceput sa am bufeuri. Medicul ginecolog nu este de acord cu tratamentul hormonal de substitutie, si m-ar interesa daca cineva trece prin aceleasi probleme sa-mi spuna ce medicamente naturiste foloseste. Am vazut ca sunt foarte multe , dar pana reusesc sa merg la endocrinolog m-ar interesa si pareprea altora.Multumesc!

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Sa inteleg ca esti la menopauza???

manuela2496159

acum 14 ani

da, normal, uterul si ovarele au fost scoase

Adrienne

acum 14 ani

Bufeurile sunt atat de agresive ? de suparatoare ? Este adevarat ca nu se recomanda tratament hormonal, cel putin cativa ani,dar daca nu-ti afecteaza chiar asa de mult viata.....se poate trai cu ele, intr-un an,doi dispar....la mine asa s-a intamplat,fara tratament. Multa sanatate !

Georgiana

acum 7 ani

Si eu sunt in aceeasi situatie ca Manuela. Ce solutie ai gasit?