totul despre fibrom

Boli genitale feminine

Postata de oanna oanna cu 11 ani in urma.

mama mea(42ani) a fost diagnosticata cu fibrom(2,4 cu 1,5) si cu varice pe uter..imi puteti si mie daca e ceva grav si ce este de facut?? va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Fibromatoza uterina este o afectiune des intalnita in randul femeilor; daca aceasta este simptomatica ( sangerari mari si de durata) este recomandat chiuretajul bioptic si histerectomia ( scoatera uterului +/- ovarelor). Nu este o afectiune grava dar trebuie monitorizata si tratata.

gabrielap

acum 11 ani

buna .de fibrom se scapa acum printr-o intercentie minim-invaziva ,fara bisturiu.te sfatuiesc sa l cauti pe dr. Nechifor Rares de la spiatlul Delta.Cu siguranta iti va da cel mai bun sfat in privinta fibromului si a interventiei.Mama ta sa nu recurga la interventia chirurgicala deoarece implica multe riscuri.Multa sanatae.

GABRIELAP

acum 11 ani

buna .de fibrom se scapa acum printr-o intercentie minim-invaziva ,fara bisturiu.te sfatuiesc sa l cauti pe dr. Nechifor Rares de la spiatlul Delta.Cu siguranta iti va da cel mai bun sfat in privinta fibromului si a interventiei.Mama ta sa nu recurga la interventia chirurgicala deoarece implica multe riscuri.Multa sanatae.