teste de sarcina

Boli genitale feminine

Postata de ciubuca152141 cu 14 ani in urma.

buna..
am si eu o intrebare...testele de sarcina sunt sigure??..adik ele pot da un raspuns sigur..sau mai sunt si exceptii???..eu am facut 2 teste si au avut acelasi rezultat adik negativ..sper sa fie cva sigur!!!.........desigur, am citit bine instructiunile!!
astept parerii..

Raspunsuri (4)

ciubuca152141

acum 14 ani

buna..
am si eu o intrebare...testele de sarcina sunt sigure??..adik ele pot da un raspuns sigur..sau mai sunt si exceptii???..eu am facut 2 teste si au avut acelasi rezultat adik negativ..sper sa fie cva sigur!!!.........desigur, am citit bine instructiunile!!
astept parerii..

mona13152562

acum 14 ani

nu trebuie sa te ingrijorezi pt ca ele de obicei nu dau gres.numai trebuie sa ai grija la ce intervale ti le faci.

Cris

acum 10 ani

la doua teste pozit e sarcina? mentionez ca la eco n apare

Bochis Diana

acum 7 ani

Buna ziua,am o problema..de 8 zile imi intarzie menstruatia..in urma cu 2 zile am facut dimineata un test de sarcina,care a iesit pozitiv cu a 2 linie roz pal,dupama masa am mai facut unul care a iesit negativ..dupa cateva ore a aparut si a 2 linie roz dar nu cred ca are nici o relevanta pt ca timpul in care ar trebui sa apara este de 5 minute..mentionez ca de 3 ani am relatie cu o singura persoana si mereu am avut grija desi nu am facut cu prezervativ..un ultimul timp am facut si cu si fara..ac***a in vedere ca el a avut ceva infectie si eruptie..azi mi-am facut testu de sange beta HCG insa rezultatul nu vine decat peste 5 zile(3 zile lucratoare)ce parere aveti,simptome nu am doar ca de ceva timp simt ca am ceva infectie(ustureme la urinare)dar a asta a trecut de 2 saptamani..iar acuma atat ca ma dor umpic sanii dar nu este ceva insuportabil..Pareri?