TEST PAPANICOLAU

Boli genitale feminine

Postata de mne cu 14 ani in urma.

Buna seara, Am facut un examen medical citovaginal si am urmatorul rezultat: 1. cocobacili 2. lipsa de celule endocervicale 3. inflamatie 4. NSIL 5.repetare examen dupa 3 luni. Precizez ca am o iritatie cu pete rosii la incheietura ,unde e dunga chilotului ,care s-a extins si pe labii ca niste cosuri .am mancarime daca ma ating. am folosit clotrimazol,nidoflor si acum hemorzom-care ma ajutat,prin faptul ca nu am mancarime,dar nu a trecut. credeti ca as putea folosi metronidazol pastile si ovule pentru-cocobacili si pentru iritatie in continuare hemorzom(l-am folosit pentru ca are in compozitie antibiotic.) Multumesc, ISIS.

Raspunsuri (3)

Maria C

acum 14 ani

Mergi la medicul ginecolog, iti va spune ce fel de creme sau ovule sa folosesti. Numai bine!

Adrienne

acum 14 ani

CERVUGID ovule,pentru inceput o cuite si o sa vezi cum te simti. Se prescrie atat pentru cocobacili cat si pentru inflamatii,etc. Ar fi bine sa consulti si medicul ginecolog,cand ai luat rezultatul nu ti-a prescris si medicatia ? Multa sanatate !

ella

acum 14 ani

buna seara ma numesc ella vreau sa va rog daca se poate sa-mi dati si mie un sfatam facut un test papanicolau si mi-a iesit Cocobacilli cum pot scapa de aceaste infectie mi sa prescris Klion D 100 de la aceasta infectie se poate face HERPES.