TEST PAPANICOLAU CLASA II

Boli genitale feminine

Postata de TANUS cu 10 ani in urma.

PREZENTA COCI GRAM +
ALTELE : METROPLAZIE SCUAMOASA MATURA ENDOCERVICALA
CE TRATAMENT TREBUIE SA URMEZ ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Consultati medicul ginecolog curant pentru prescrierea tratamentului.

Cocioran Adriana

acum 9 ani

Am facut papanicolau
Clasa II
Izolate si grupate CEPS si CEPI ce prezinta hipertrofii nucleare usoare rar moderate cu hipercromozii si distributie cramatiniana omogena grupari de celule de tip endocervical cu modificari nucleare reactive frecvente PMN relativ frecvente hematii flora microbiana de tip cocic.