test HPV barbati

Boli genitale feminine

Postata de Iulian7580836 cu 15 ani in urma.

recomandati-mi va rog un dermatolog bun la care sa fac testul de detectare HPV la barbat. multumesc!

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Daca esti din Bucuresti, mergi la Institutul Cantacuzino (vis-a-vis de Opera)si intreaba la cabinetul de recoltare a secretiilor genitale. Stiam ca se poate recolta pentru proba si de la barbati, dar intreaba. Un dermatolog tot aceeasi analiza iti va indica. Numai Bine!

rodica170117052

acum 15 ani

http://nuvaccinurilor.blogspot.com/
- arunca o privire peste acest site! -
toate cele bune!

Dorina6899908

acum 15 ani

Un barbat care doreste sa-si faca testul pt. HPV consider ca este un barbat responsabil. Nimeni nu-l obliga sa faca vaccinul, doar ca, daca ar avea acest virus ar sti ca poate sa-l transmita partenerei si sa-i puna viata in pericol. Barbatul ramane un purtator sanatos, daca ar vrea sa trateze acest virus care este localizat la nivelul preputului, ar trebui sa accepte o cauterizare, tratament medicamentos nu exista ci doar distrugerea celulelor afectate.