Tador,oare chear ajuta?

Boli genitale feminine

Postata de trey cu 13 ani in urma.

Dar voi ati citit prospectul la TADOR?nush cum ajuta pe unii TADOR...nici makr nu scrie k ar fi ptr dureri abdominale..din contra k la reactii adverse spune k da dureri abdominale.constipatie,ameteli....hmmm interesant cum ajuta pe unii ptr durerile menstruale

Raspunsuri (6)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

Tador face parte din clasa antiinflamatoriilor nesteroidiene, iar cel putin in teorie, ar fi mai bun decat multe antiinflamatoare, deoarece contine doar partea activa a ketoprofenului si anume dexketoprofen. printre indicatiile trecute in prospect, se numara si dismenoreea, adica durerile menstruale la care v-ati referit. cu toate acestea, dupa cum scrie in prospect, poate si cauza tulburari ale menstruatiei, si multe alte afectiuni, dar intr-un procent foarte redus unele fiind trecute ca 0.01-0.1%.
realitatea este ca este sau nu eficient in functie de persoana. mie personal nu imi este aproape deloc eficient pentru nici o afectiune, dar am colegi care au o parere foarte buna despre acest medicament, asa ca daca alte medicamente nu au fost eficiente la dumneavoastra, il puteti incerca si pe acesta, poate faceti parte din categoria celor care au raspuns la acest medicament.

va urez o seara buna

trey

acum 13 ani

multumesc pentru lamurire .o seara buna va doresc si eu!

alex

acum 10 ani

este foarte bun tador eu am luat si ma lasat durerile de spate

Alexandra

acum 10 ani

Trey, scuza-mi indrazneala, dar sper ca in acesti doi ani ai invatat sa scrii mai frumos. Stilul tau ne da migrene...Sanatate :)

trey

acum 10 ani

Alexandra,sper ca in tot acest timp ai invatat ca esti doar o idioata care se baga singura in seama

nae

acum 10 ani

Din pacate Tador-ul nu are nici un efect (si toate medicamentele inventate pina acum ) asupra maniei de a corecta si a apostrofa pe altii asupra manierei si corectitudinii gramaticale, a postarilor facute pe diferite forumuri....ca istoric, cauza se poate depista precoce in perioada primilor sapte ani de viata. Ar exista un tratament.... dar aceasta depinde numai de vointa celui in cauza ( se numeste autocenzura plus comprimate de 50 Mg,cu bun simt, luate de trei ori pe zi ,inainte de masa, nu s-au semnalat efecte adverse)...cu tot respectul , al dvs. etc, etc....