sunt nedumerita

Boli genitale feminine

Postata de crina2012 cu 13 ani in urma.

buna ziua.am luat anticonceptionale.de 3 luni le-am intrerupt,si ciclu mi-a venit regulat.dar luna trecuta am sangerat 2 sapt o culoare maroniu inchis si chaguri de sange.apoi pe 26 data aproape de ciclu am sdangerat deschis la culoare 2 zile.apoi nu am mai avut nimik.ce ar putea fii?numai am nici o scurgere dar ma doare rau burta aproape ca la ciclu.va poop si astept rasp.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

O dereglare hormonala (asta in cazul in care esti sigura ca nu e o sarcina; daca nu esti sigura, fa un test). Daca dureaza, consulta un medic.

crina2012

acum 13 ani

buna iuli.mersi frumos pt rasp.am facut un test pana sa sangerez asa si a iesit negativ dar acum numai stiu ce sa cred!

Iuli

acum 13 ani

Mai fa unul acum, ca sa fii sigura-sigura. Daca iese tot negativ clar, atunci e o dereglare hormonala sau poate un mic chist. Daca inca o luna ti se intampla la fel, mergi la medic.

crina2012

acum 13 ani

da tb sa ajung dar nu am avut timp.poop

annemary1115

acum 13 ani

sangerarile astea pot fi date de:fie de o boala genitala(chist,fibrom...),fie pot avea o cauza hormonala,fie o boala a sangelui(talasemie,purpura...)si spun toate astea din propria experienta.mergi la medic pt ca nici una dintre cauze nu este de neglijat

crina2012

acum 13 ani

da o sa merg.am facut niste analize hormonale si uite rezultatele care nu au iesit bune poate puteti sa imi explicati pt ca dct e in concediu si sunt curioasa sa vad despre ce e vb
-LIMFOCITE:val norm 20.00-40.00 rez meu:40.6
-LATIMEA DISTRIBUTIEI ERITROCITARE(cv) val norm:11.50-14.50 rez meu:15.0
-FT4-TIROXINA tetraiodotironina:val norm 8-20 rez meu:7.75

Stie cineva ce inseamna sau despre ce e vb?poop si astept rasp.