Sunt gravidă ?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11526619945 cu 6 ani in urma.

Buna! In luna martie am avut menstruatie foarte dureroasă care m-a facut sa vomit si sa leșin si sa-mi tremure tot corpul.In luna aprilie mi-a venit din nou si am simtit aceeasi senzatie dar mai usoara si s-a terminat pe 20 aprilie. Pe 23 aprilie a am fost la iubitul meu si amandoi suntem virgin din punct de vedere fizic (el are tren eu am himen) dar a luat acea bucata e pielii de deasupra penisului si a bagat-o f putin,maxim 1cm si avea lichid preseminal.Acum imi intarzie ciclul trebuia sa-mi vina pe 15-16 mai si e deja 18.M-am uitat la motive pentru care ar putea sa-mi intarzie si ce-i drept sunt stresata si depun efort fizic (sunt sportiva) însă nu e prima oara cand imi intarzie. Am dureri sub buric dar sint aproape insesizabile dar dupa se duc in dreapta jos si ma doare piciorul drept si am cateva simptome de apendicită. Nu am umflaturi pe sâni dar unul este putin "mai dezvoltat" decat celalalt si presupun ca de la pubertate.Deci as vrea sa stiu va rog daca sunt însărcinată sau nu. Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/8-semne-timpurii-ale-sarcinii_5272