sunt disperata

Boli genitale feminine

Postata de lenuta71 cu 11 ani in urma.

Am 40 de ani in luna febr am avut ciclu in perioada 7-10 si 20-23 iar in 22 febr am facut sex din cate stiu nu sa intamplat nimic azi sunt 30 zile de la ciclul din 20 -23 mentionez ca am menstruatie neregulata am facut 3 teste au iesit negative ce poate fi va rog ajutatima cu un raspuns anul trecut ammai avut o intarziere pana la 35 zile

Raspunsuri (7)

lenuta71

acum 11 ani

Astazi sunt 31 zile am facut un nou test in zadar rezultatul e ok nu e sarcina adevarul e ca am niste probl in familie si sunt ffff stresata iar urina e tulbure luni imi voi face si o analiza a urinei va rog spuneti-mi ce se intampla?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tulburarile de menstruatie pot fi datorate stresului, tulburarilor hormonale, afectiunilor inflamatorii genitale, etc.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog.

lenuta71

acum 11 ani

Poate fi vorba de un inceput al menopauzei?credeti ca mai pot astepta?multumesc pentru raspuns

lenuta71

acum 11 ani

Este posibil ca dupa cca 20 de teste de sarcina care au iesit negative totusi sa fie vb de sarcina?

lenuta71

acum 11 ani

Pot incerca sa iau duphaston?

lili

acum 11 ani

Pt.dereglarile menstruale,mergeti la ginecolog.Pentru urina tulbure ati putea consuma mai multa apa cu lamaie.Eu am facut asta o luna de zile si m-am simtit foarte bine.Dimineata,pe stomacul gol,am baut 1200ml apa(un litru si 200 ml,ca sa ne intelegem), in care daca vreti,stoarceti o jumatate de lamaie.Merge si fara. Se bea i 20 minute si nu mancati nimic o ora.Primele zile urina va fi tot urata la culoare insa dupa aceea, totul se schimba.Se curata foarte bine sistemul urinar.
ESTE IMPORTANT SA CONSUMATI APA MULTA .

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai bine ar fi sa consultati medicul de specialitate inainte de a lua un tratament. Aveti nevoie de un diagnostic, nu de supozitii.