stie cineva???

Boli genitale feminine

Postata de elena291 cu 15 ani in urma.

care e adancimea la care e situat himenul si ce rol are acesta?

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Himenul nu se afla in adancimea vaginului ci la intrarea acestuia . Este o membrana subtire ce acopera partial orificiul vaginal. Poate avea grosimi si forme diferite. Este perforat in centru pentru a permite eliminarea menstrei.

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Himenul face parte din vulva - organele sexuale externe ale femeii. Este o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal.