sterilitatea

Boli genitale feminine

Postata de antoniaandstefan cu 11 ani in urma.

Buna ziua as vrea sa va intreb am folosit un sterilet tantum rosa d mai multe ori la indemnul doctorului pt introducerea a unor ovule pt o inflamatie care mi.a fost gasita la analiza as veaa sa va intreb daca steriletu trebuie arunca dupa o spalare sau trebuie doar pus intr.o punga sterila doar va multumesc

Raspunsuri (1)

ala bala

acum 11 ani

Faci confuzie de termeni. Nu stiu despre ce vorbesti tu, insa steriletul o data pus (de catre un cadru medical!!), este valabil cca 5 ani, depinde de tipul de sterilet. In acest interval de timp el nu se scoate, iar indepartarea lui trebuie facuta tot de catre un cadrul medical, nu te-apuci tu sa tragi de firul accesibil din vagin.